Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

zasady i kaprysy

Serwisu EmocjePro

Nudne & Bezbarwne

najnudniejsze kawałki są w polityce prywatności

Niestety konieczne

nawet jeśli już przy drugim punkcie odcina nam mózg, a nawet bardziej – przy lekkiej sugestii że trzeba będzie przeczytać coś oficjalnego zaczynają nam mroczki latać przed oczami a w kącikach ust pojawia się zielona piana to

Warto znać swoje prawa

i możliwości ruchu kiedy coś pójdzie nie tak

Dołujące

rozumiem, nie każdemu pasuje sytuacja że zasady są z góry narzucone przez kogoś innego

Zasady Bloga

kompletnie arbitralne stworzone przez Vivian tak by było Jej i jej czytelnikom wygodnie, dlaczego tak? ano bo mogę…poza tym

Akceptacja & Współczucie

zasady oddają podstawowe wartości DBT, akceptację tego co jest i samowspólczucie

a zatem, zacznijmy od komentarzy

Bardzo, niesamowicie się cieszę, że żywo uczestniczycie w życiu tego bloga, to w końcu dzięki Wam ten blog istnieje, bez Was nie miałabym wzmocnień, by nieraz o 4 rano siadać do komputera i pisać/wrzucać artykuły, albo naprawiać zepsuty szablon w weekend, czy też opracowywać dla Was formularze i materiały. Dzięki Wam wiem, że to Wam się faktycznie przydaje, że z tego korzystacie, że nawet Wam to pomaga- a taki jest mój cel. 
JEDNAK!

Bezpieczne miejsce

Zamysł tego bloga to stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla ludzi, którzy borykają się z problemami psychicznymi, emocjonalnymi, różnymi zaburzeniami osobowości w tym borderline. Wszelkie komentarze oceniające, raniące, wyzywające, będę bez pardonu usuwać. Jestem absolutnie przeciwna diagnozowaniu na oko kogoś, a potem uznawaniu, że każda osoba z podobną diagnozą jest identyczna i ferowaniem skrajnych wyroków na każdą taką osobę. Czuję złość jak czytam takie komentarze, nie, nie, nie. Tak samo pisaniu, że border to … a narcyz to… Każda osoba jest inna, są takie, które ciężko nad sobą pracują w terapii, dla nich również jest ten blog, mają prawo mieć jakieś miejsca w internecie, gdzie nie będą musiały czytać ocen, krytyki i generalizacji. W artykułach piszemy wystarczająco trudne prawdy o tych osobach- poparte nauką. Jeśli macie wiedzę o nowych badaniach w których są informacje na poparcie Waszych tez- proszę o odniesienie do nich- możemy wtedy podyskutować. Takie komentarze oczywiście opublikujemy. Wszelkie nasze artykuły opierają się na wiedzy, a nie na przekonaniach, tutaj opisujemy jaka jest różnica.  

Reklamy i Spam, Zachowania zaraźliwe, Pozostałe

Reklamy i spam również są usuwane- to chyba nie wymaga tłumaczenia.  Jeśli piszecie o zachowaniach szkodliwych, które mogą być zaraźliwe (samouszkodzenia, samobójstwa, narkotyki) również możemy taki komentarz usunąć.  Czasami usuwamy komentarze, które są niezrozumiałe. Możemy usuwać takie, które zawierają dane osobowe.   Nie akceptujemy tutaj gównoburz:  jeśli chcecie wyrazić swoje niezadowolenie i frustracje, ferować wyroki i oceny, wsadzić kij w mrowisko, podważać dane naukowe nie mając swoich kontrargumentów proszę róbcie to gdzie indziej. 

Prawa Autorskie

Jeżeli chcecie tekst w całości skopiować na swoją stronę to bardzo Was proszę- nie róbcie tego, ponieważ google może obniżyć ranking strony za dublowanie treści. Przez to nasz blog, albo Wasza strona będzie niżej w wyszukiwaniach a wyżej, na przykład ta strona: www.koniec… (czyli to koszmarne miejsce w sieci z inspiracji którego powstał między innymi ten blog*) Natomiast, jeśli chcecie skorzystać częściowo z tekstu, oprzeć się na nim, albo zacytować, to będę wdzięczna za klikalny link w widocznym miejscu :), to samo dotyczy formularzy, medytacji itp, nie musicie się pytać o zgodę, wystarczy, że zalinkujecie.
Czyli licencja CC
Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.

Lista skarg i Zażaleń:
czasami dostaję zażalenia:
nie ma przecinków, są błędy (ortograficzne, stylistyczne, w tłumaczeniach), medytacje mają szumy, filmiki na youtube są mało atrakcyjne, blog jest mało przejrzysty.
Pewnie trudno sobie to wyobrazić, ale my praktycznie nie mamy czasu na ten blog 🙂  Jesteśmy grupą psychologów, którzy pracują z pacjentami (jesteśmy również dostępni poza sesjami- to zasady DBT) prowadzimy również szkolenia, czy wykłady.
Rozumiem, że brak przecinków, błędy, szumy i szarość/nuda filmików może być frustrująca.
Frustracja, złość, brak profesjonalizmu- mogę się utożsamić z takimi emocjami, czy myślami- również nie lubię takich sytuacji.
Tutaj sytuacja jest jednak taka: gdyby nie rezygnacja z perfekcjonizmu (czyli powiedzenie sobie- kij w przecinki, kij w profesjonalizm, nie jestem przecież profesjonalnym blogerem/ youtuberem) ten blog, te medytacje, by nie powstały)
więc trzeba sobie odpowiedzieć na kluczowe pytanie, co jest ważniejsze?
Forma czy Treść?
Być może dla Was przecinki, może Wasze wartości to bezbłędny język polski, rozumiem to. Co wtedy zrobić z frustracją? Można ćwiczyć nieocenianie, myślenie dialektyczne, można również zaangażować się w działanie zgodne ze własnymi wartościami na przykład pisać blog o zasadach interpunkcji – chętnie z niego skorzystam 😉
My jednak będziemy realizować nasze wartości, które są inne: 1. pomoc innym ludziom 2. walka z perfekcjonizmem.  
Ocenianie Artykułów

Artykuły piszemy zwykle na podstawie uznanych źródeł naukowych. Czasami nie są to proste, czy przyjemne informacje, jak powiedział Joe Klaas “Prawda cię wyzwoli ale najpierw cię wkurzy”. Jeśli dostajemy kiepskie oceny chcielibyśmy wiedzieć dlaczego, co możemy poprawić, tym charakteryzuje się korzystna informacja zwrotna. Tutaj umieściliśmy ankietę dotyczącą bloga, będziemy niezwykle wdzięczni za wszelkie konkretne informacje zwrotne, jednak prosimy o cierpliwość, wszystkie zmiany na blogu wprowadzamy (na razie) własnoręcznie.

Ironia, sarkazm


Jeśli zobaczycie taki znak ⸮ to znaczy że używam ironii, sarkazmu (wyjaśnienie ⸮ taki ⸮ odwrócony znak zapytania oznacza ironię/sarkazm). W DBT bardzo ważnym jest by komunikować się wprost, dlatego oznaczam kiedy jest drugie dno.

luźne uwagi związane ze stroną

Na Facebooku publikujemy nowe artykuły, więc to jest jakby newsletter, oraz inspirujące cytaty a w środy żarciki, staramy się publikować conajmniej trzy razy w tygodniu, ale nie częściej niż 5. Pinterest to mydło i powidło, sami musicie sprawdzić czy wam się podoba. Na instagramie robimy mini artykuły i mini porady, czasami nasze podróże czy prywatne wynurzenia. Youtube to zdecydowanie medium, które jest dla nas największym wyzwaniem, ale wciąż mam plany większej mojej obecności na tej platformie. Podcasty ostatnio przeżywają renesans zaglądajcie na naszego sounclouda i spotify.Jeśli dostajemy kiepskie oceny chcielibyśmy wiedzieć dlaczego, co możemy poprawić, tym charakteryzuje się korzystna informacja zwrotna. Tutaj umieściliśmy ankietę dotyczącą bloga, będziemy niezwykle wdzięczni za wszelkie konkretne informacje zwrotne, jednak prosimy o cierpliwość, wszystkie zmiany na blogu wprowadzamy (na razie) własnoręcznie. Na nowe medytacje natomiast możecie zawsze liczyć, będziemy co jakiś czas tam je wrzucać. Logo, to już trzecie logo 🙂 najpierw był zygzak, potem było logo gabinetu Centrum DBT Emocje (różowe okularki), ale teraz zachciało mi się znowu czegoś nowego i jest serduszko. To nie jest moje ostatnie słowo w tym temacie, to samo dotyczy kolorów i wystroju, lubię zmiany tego typu.

Stare Artykuły

Możecie czasami się dziwić, że promujemy na FB stare artykuły, ale ja często do nich zaglądam i je przerabiam, aktualizuję, poprawiam, piszę od nowa, często są to też problemy, które się nie dezaktualizują.Na nowe medytacje natomiast możecie zawsze liczyć, będziemy co jakiś czas tam je wrzucać. Logo, to już trzecie logo 🙂 najpierw był zygzak, potem było logo gabinetu Centrum DBT Emocje (różowe okularki), ale teraz zachciało mi się znowu czegoś nowego i jest serduszko. To nie jest moje ostatnie słowo w tym temacie, to samo dotyczy kolorów i wystroju, lubię zmiany tego typu.


*celowo nie podaję nazwy tych (bodajże dwóch) paskudnych blogów, gdzie piszą wyssane z palca informacje: w stylu “a mnie to się wydaje”. Naprawdę nie ma znaczenia, że to się wydaje psychologowi, czy psychiatrze. Za to strona w stylu “a dowodzik jest?” jest dużo bardziej w moim guście.