Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

Zaburzenia Osobowości

Zrozumienie Zaburzeń Osobowości: Dowiedz się więcej o różnych typach zaburzeń osobowości, ich objawach i wpływie na życie codzienne. Emocjepro dostarcza informacji o możliwościach terapeutycznych, oferując wsparcie i porady, które pomagają w budowaniu zdrowszych relacji i lepszego zrozumienia siebie.

Dwa oblicza narcyzmu: Narcyz wielkościowy i narcyz wrażliwy

Kim więc tak naprawdę jest narcyz? Czy zawsze oznacza to jeden typ funkcjonowania i styl bycia? Dlaczego dwie osoby z diagnozą NPD (Narcisstic Personality Disorder) mogą się od siebie różnić? Czy zarówno osoba bezwzględna, używająca manipulacji i wykorzystująca innych ludzi do własnych celów, jak i osoba wrażliwa, bardzo wymagająca wobec siebie, mogą otrzymać taką samą diagnozę?
CzytamDwa oblicza narcyzmu: Narcyz wielkościowy i narcyz wrażliwy

Osobowość anankastyczna – przesadny perfekcjonizm

Osobę z zaburzeniem osobowości typu anankastycznego cechuje skoncentrowanie na zadaniu, uporządkowanie w działaniu, skrupulatność, często wręcz drobiazgowość. Anankastyczne zaburzenie osobowości można pomylić z zaburzeniami lękowymi obsesyjno– kompulsywnymi (OCD). Należy wspomnieć, że zaburzenia te mogą współwystępować, ale są między nimi istotne różnice.
CzytamOsobowość anankastyczna – przesadny perfekcjonizm