Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Używki

Czy to szkodliwe używanie? Czy zaburzenia związane z zażywaniem substancji? Czy już uzależnienie? Odkryj skuteczne metody leczenia uzależnień i znajdź wsparcie na swojej drodze do zdrowienia. Emocjepro oferuje wiedzę na temat mechanizmów uzależnienia, wpływu substancji psychoaktywnych na życie oraz technik radzenia sobie z pragnieniem powrotu do nałogu.

Grafika przedstawiająca twarz i leki.

W poszukiwaniu przyjemności. Gdy czynności przejmują kontrolę nad życiem

Problem uzależnienia behawioralnego pojawia się wtedy, gdy zaczyna się fiksacja na danej czynności, będąca źródłem negatywnych konsekwencji w różnych sferach naszego funkcjonowania. Te negatywne skutki w sferze psychicznej mogą objawiać się jako problemy ze snem, irytacja, drażliwość, trudności z koncentracją uwagi, niższa satysfakcja z życia czy nadaktywność. Mogą pojawić się także depresja i izolacja społeczna.
CzytamW poszukiwaniu przyjemności. Gdy czynności przejmują kontrolę nad życiem

Uzależnione myślenie cz.2

Podstawą myślenia, które jest za zakorzenione w uzależnionym umyśle są strach, nieumiejętność bycia tu i teraz, a co za tym idzie życie przyszłością lub przeszłością. Uczucie pustki potwierdzone stwierdzeniem, że do pełni szczęścia czegoś nam brakuje. Chciałabym bliżej przyjrzeć się…

CzytamUzależnione myślenie cz.2