Maszyna do pisania i zamek z papieru.

18. Teoria Przywiązania 1, wstęp -podcast emocje


Kochać ze wzajemnością

Wszyscy chcemy mieć dobre relacje, kochać i być kochanym, dlatego zaczynam cykl nagrań dotyczących związków, która bardzo może pomóc tym, którzy dotychczas “nie mieli szczęścia w miłości”.

Dzisiaj mówię o tym, czy jest teoria przywiązania jak manifestuje się przywiązanie w naszym dorosłym życiu i jak wpływa na nasz związek i życie miłosne!

  • Czym jest to przywiązanie? Jakie są z grubsza jego rodzaje? Skąd się to bierze?
  • Co to ma do rzeczy? Jak się manifestuje w relacji? Jakie mogą być kłopoty w związku z tym?
  • To zupełny wstęp do teorii przywiązania, z grubsza i bardzo ogólnie opowiedziane.
  • Jest to wstęp, niebawem będę się przyglądać tematowi dokładniej.

Polecam również książkę: Attached: The New Science of Adult Attachment and How It Can Help YouFind – and Keep – Love

Podcast Emocje

Aktualnie się angażuję w nagrywanie bardziej niż pisanie. Sama ostatnio sporo słucham podcastów, poza tym mamy ogrom treści na blogu, więc powielanie ich trochę nie ma sensu, lepiej dodać im ludzkiego głosu i powiedzieć coś od siebie, a przede wszystkim umożliwić odbiór tych treści tym, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie ich przeczytać.
Wciąż mam nadzieję, że znajdziemy czas na youtube, ale wiecie amerykańscy naukowcy odkryli ostatnio również życie poza internetem  😉 więc nie możemy obiecać.

Poproszę o wzmocnienia

Będzie dla mnie niezwykle wzmacniające jak będziecie:

dzięki temu mam siłę by to robić 🙂 oczywiście zawsze z ogromną przyjemnością czytam też komentarze (staram sie odpisywać)

Miłość i Związki, nowy cykl

  • Playlista spotify dotycząca związków:

ps. tak wiem, że te pliki audio (w tytule/nagłówku) brzydko się wyświetlają, mamy wreszcie ostateczny plan na przemeblowanie bloga- myślę że prace zaczną się na początku 2020 🙂

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 281