Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Pozytywne Myśli, bycie tu i teraz, dobre życie

Nie chodzi o to, żeby mówić sobie od rana do wieczora pozytywne afirmacje. Być może komuś, to pomaga, ale jeśli nie, to mam inną propozycję.

Wystrzegaj się narzekania, krytykowania siebie, wszelkich wewnętrznych katuszy, ale nie poprzez zakazy i nakazy. Zamiast tego, staraj się być Tu i Teraz. To możesz osiągnąć w każdej sytuacji. Stoisz w korku. Odpuść wnerwianie i rozejrzyj się. Miałaś, miałeś czas zauważyć wiosnę?

Ileż to razy przejeżdżamy w tym samym miejscu i nagle orientujemy się, że powstał ogromny, nowy budynek, a my tego nie zauważyliśmy. Wyrósł nam pod nosem. Jednak my spędzamy życie na autopilocie. Wiecznie zalatani, zamyśleni, pochłonięci planami, osiągnięciami, zmartwieniami. Nie potrafimy cieszyć się tym, co jest. A ta jedna, bieżąca chwila, to jedyne, co mamy. Ten deszcz, który bębni miarowo o dach. Te promienie słońca. Ten uśmiech naszego dziecka. Brzmi to, jak truizm, ale kiedy pozwolisz sobie, to poczuć, zobaczysz, jak doniosłą jest to Prawdą. Taką przed duże P. Kiedy pamiętasz, że chwila jest najważniejsza, nie w sensie hedonistycznym, tylko w sensie zachwytu nad życiem, każdym jego doznaniem i niuansem.

Dobre Życie

Pomyślisz, co to za gadanie. Mam mnóstwo problemów na głowie, a mam się zachwycać źdźbłem trawy, to jakiś bełkot. Nie masz racji. Od myślenia o problemach nie stajesz się bliższy ich rozwiązaniu, cierpienie również nie uszlachetnia twojej duszy. Zamartwianie się, w żaden sposób nie jest pomocne. Niezależnie od tego, jak ci ciężko, jeśli uda ci się oderwać od tego, wygrasz. Uważność jest właśnie taką metodą. Za pomocą oddechu ćwiczysz swoją uwagę, by nie skupiać się na przykrych myślach, tylko zacząć Być.

małe kroki w kierunku wolności

Zacznij od krótkich ćwiczeń, potem stopniowo wydłużaj swoją praktykę. Jeśli będziesz konsekwentna, konsekwentny osiągniesz spokój i wolność. Poniżej wydruk, który pozwoli ci pamiętać o uważności, ściągaj, rozpowszechniaj i bądź szczęśliwa, szczęśliwy.

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 281