Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

Trening umiejętności dla osób z problemami emocjonalnymi

aktualną (nową książkę z treningiem DBT możecie kupić tutaj)

Na slajdzie przedstawiłam wszystkie moduły, które zawiera Trening Umiejętności Marshy Linehan. Trening Umiejętności jest częścią składową Psychoterapii Dialektyczno- Behawioralnej.

Ta terapia jest idealna dla osób, które chciałyby lepiej radzić sobie z emocjami, stresem, ludźmi. Podstawowa wersja tej terapii zakłada dwa spotkania w tygodniu i coaching telefoniczny pomiędzy sesjami. Spotkania dzieli się na spotkania indywidualne, gdzie zajmujemy się  bieżącymi problemami oraz spotkania w formie warsztatów (trening).

W przypadku mniej palących trudności, można obydwa tryby stosować naprzemiennie. W jednym tygodniu spotkanie indywidualne, w drugim trening umiejętności. Poszczególne umiejętności znajdą się w niedługim czasie na blogu. Poniżej spis treści:

 

Uważność

 

Umiejętności „Co”

obserwowanie
opisywanie
uczestniczenie

Umiejętności „Jak”

w skupieniu: Tu i Teraz
skutecznie: Efektywnie
nie osądzać: Nieoceniająco

Efektywność Interpersonalna

skuteczne proszenie i odmawianie
dbanie o relacje
dbanie o szacunek do siebie

Regulacja Emocji

opisane dokładnie tutaj

Odporność na Stres

więcej na stronie gabinetu

 

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 289