Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

Relaksacja oddychanie przeponowe

Relaksacja oddychanie przeponowe

 

Relaksacja na relaks 🙂 + przed snem a także oddychanie przeponowe, doskonałe na kryzys i przy skrajnym pobudzeniu emocjonalnym, ale że kiedy pisałam to kiedyś (2015) to akurat miały być święta, a był to wtedy blog bardziej osobisty to:

Dobrych Świąt

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzę wszystkim dobrych emocji i ciepłych relacji przy stole i nie tylko.

 

wesołych Świąt Wielkiej Nocy (design by freepik)

 

Gdyby jednak było trudno (co dość często się zdarza) można stosować metody z postów dotyczących innych świąt: pisałam o tym w wielu artykułach.

 

Relaksacja

 

Dodatkowo wrzuciłam na SoundCloud nowe nagrania. Proponuje relaksację, której jedynym celem jest relaks 🙂 To ważna umiejętność i warto poświęcić na nią czas. Nie każdy potrafi odpoczywać, a to nagranie może w tym pomóc. Nagranie można również słuchać przed snem, może ułatwić zasypianie.

 

Oddychanie przeponowe

 

Oddychanie przeponowe sprawdza się przy wielu problemach. Kiedy czujesz silny lęk, kiedy masz ochotę się objeść, albo zażyć narkotyki, napić się alkoholu, kiedy czujesz, że zaraz wybuchniesz. Jak przy każdej z metod ważne jest regularne ćwiczenie. Nie da się tego nauczyć za jednym zamachem. Najlepiej ćwiczyć codziennie, a potem stosować w różnych kontekstach, czyli na środku pola bez parasola, w płaszczu o brzasku, w potrzasku bez kasku i tak dalej. W każdej sytuacji trudnej, w każdym nastroju, w każdych okolicznościach, kiedy boli cię brzuch i kiedy jesteś w szkole, przy różnych osobach.

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 281