Maszyna do pisania i zamek z papieru.
Klimatyczna biblioteka z oknem i drzewem.

Szkolenia DBT 2017: Wrocław potwierdzony, Białystok – pod znakiem zapytania

Aktualnie szkolenia (zaburzenia osobowości, borderline, podejścia behawioralne, trening umiejętności; dla profesjonalistów, psychologów, lekarzy oraz studentów)

W roku 2019 mamy 4 nowe szkolenia

1.Borderline i Skuteczna Terapia

Mówimy o diagnozie i terapii osób z zaburzeniami osobowości. Co DBT ma do zaoferowania w pracy z osobami przejawiającymi tendencje samobójcze, samouszkodzenia, uporczywą dysregulację emocji
Warszawa, 2019, 25 Maj

więcej o tym szkoleniu

2. Trening Umiejętności

Terapia dialektyczno-behawioralna to umiejętności behawioralne. Na tym szkoleniu uczymy się: regulacji emocji, uważności, umiejętności interpersonalnych oraz umiejętności przetrwania kryzysu
Warszawa, 2019,12 i 13 Października
więcej o tym szkoleniu

3. Spotkania Indywidualne

>Jak przeprowadzić pierwsze sesje terapeutyczne? Ustalimy cele, zapoznamy się z typowymi problemami i metodami ich rozwiązywania. Jak analizować zachowanie i je zmieniać. Omówimy zasady, techniki potrzebne na sesjach indywidualnych.
Warszawa, 2019, 16 Listopad
więcej o tym szkoleniu

4. Tendencje Samobójcze, interwencje kryzysowe

Praca z zachowaniami ryzykownymi, tendencjami samobójczymi i/lub samouszkodzeniami i/lub uzależnieniami. Ocena ryzyka, interwencja kryzysowa, coaching telefoniczny i rola zespołu.
Warszawa, 2019, 30 Listopada

więcej o tym szkoleniu 

jeśli chcą państwo zorganizować szkolenie w swoim mieście prosimy o kontakt z

Osoba Koordynująca: Anita Anna Kręgielewska, email: anita.kregielewska@gmail.com,
tel.: 536 594 551
Cena
300 pary (bilet podwójny 600)
400 pojedyncze osoby
formularz zapisu-przekierowanie
Godziny: 9-15
Miejsce: podamy niebawem

szkolenie we Wrocławiu na 100% się odbędzie niezależnie od ilości zapisanych osób, ponieważ jadę do Was prosto z konferencji z Niemiec po nowych szkoleniach i świeżych informacjach dotyczących najnowszych zmian w DBT. Najnowsze zmiany dotyczą skrócenia protokołu i pracowania z osobami po skomplikowanych traumach wielokrotnego wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie.

Szkolenie DBT w Białymstoku- pod znakiem zapytania

Data: 28.10.2017
Osoba Koordynująca: Anita Anna Kręgielewska, email: anita.kregielewska@gmail.com,
tel.: 536 594 551
Cena
Wczesny Zapis (do 31.08.2017):

250 pary -wszystko jedno jakie 🙂 (bilet podwójny 500)
300 pojedyncze osoby
Późny Zapis (po 31.08.2017):
300 pary (bilet podwójny 600)
400 pojedyncze osoby
formularz zapisu-przekierowanie
Godziny: 9-15
Miejsce: podamy niebawem

Informacje o Warsztacie DBT

Ten warsztat będzie wprowadzeniem do Terapii Dialektyczno- Behawioralnej, ze szczególnym naciskiem na praktyczne aspekty prowadzenia terapii DBT w prywatnym gabinecie. Opowiem o terapii z osobami przejawiającymi tendencje samobójcze, czy samouszkodzenia oraz o grupowej terapii treningu umiejętności DBT. Warsztat skupi się na praktycznych umiejętnościach, ćwiczeniach i zastosowaniach DBT.

Szczegółowy Plan Warsztatu

Diagnoza Zaburzenia Osobowości z Pogranicza

Terapia Dialektyczno-Behawioralna

Badania wskazują, że osoby z zaburzeniami osobowości, to nawet 60% osób korzystających z pomocy psychologicznej. Osoby te szukają pomocy z powodu: depresji, zaburzenia afektywnego dwubiegunowego, nerwicy, lęku uogólnionego, lęku społecznego, zaburzeń odżywiania, uzależnienia, picia szkodliwego, czy problemów w relacjach. Często nie wiedzą o tym, że mają zaburzenie osobowości.
Standardowa terapia zwykle nie jest skuteczna w przypadku tych osób. Długo uważano, że zaburzenia osobowości są nieuleczalne, w tej chwili wiadomo, że nie jest to prawdą. Współcześnie istnieją skuteczne metody leczenia. Taką metodą jest psychoterapia dialektyczno- behawioralna (DBT). To terapia z nurtu 3 fali psychoterapii poznawczo-behawioralnej (najnowsze kierunki CBT). Jak każda psychoterapia behawioralna opiera się na konkretnych ćwiczeniach i zmianie zachowania. Nie jest to terapia wyłącznie rozmową. Nie opiera się na wglądzie, czy analizie przeszłości pacjenta. Skupia się na teraźniejszości i zmianie życia na lepsze. Zawiera w sobie filozofię podejścia skoncentrowanego na kliencie, ZEN i behawioryzmu jednocześnie. To co cenne w tym podejściu to, absolutny szacunek i życzliwość wobec pacjenta. Zakłada się, że każdy pacjent chce się zmienić i żyje tak, jak najlepiej potrafi w danym momencie. Należy mu pomóc bez osądzania go i stale szukać nowych rozwiązań, które będą odpowiadały jego celom.
Terapia dialektyczno- behawioralna została stworzona specjalnie dla osób przejawiających wiele trudnych problemów jednocześnie. Jest jednym z niewielu leczeń o udowodnionej skuteczności dla zaburzenia osobowości z pogranicza. Została wielokrotnie przebadana na pacjentkach borderline, które dodatkowo cierpiały na: zaburzenia odżywiania, depresję, zaburzenia lękowe, uzależnienie od narkotyków. W każdym z tych przypadków okazała się skuteczniejsza niż standardowe leczenie. W jednym z nowszych badań porównano terapię DBT z terapią prowadzoną przez terapeutów ekspertów, ale pracujących w innym nurcie. Kolejny raz DBT okazała się skuteczniejsza.
DBT stale się rozwija i integruje wszelkie nowinki o udowodnionej skuteczności (np techniki terapii skoncentrowanej na współczuciu), powstają nowe jej odłamy, DBT-TR (DBT dla osób dotkniętych traumą wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie) czy RO DBT (radically open DBT, dla osób, które mają problemy z nadmierną kontrolą emocji).

Prowadząca: Vivian Fiszer

Jestem psychologiem, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną. Specjalizuję się w zaburzeniach osobowości, które często objawiają się problemami z regulacją emocji, impulsywnością, ogólnym niezadowoleniu z życia. Prowadzę psychoterapię wyłącznie w nurcie DBT i pracuję prawie wyłącznie z osobami z zaburzeniem osobowości, z pogranicza, narcystycznym, antyspołecznym, zależnym.

Stale rozwijam swoje umiejętności. Ukończyłam szereg szkoleń, kursów i warsztatów terapii dialektyczno- behawioralnej oraz behawioralnej. Na użytek swojej praktyki przetłumaczyłam najnowszy trening umiejętności DBT (2015). Prowadziłam grupę treningu umiejętności DBT (w 2017 ruszyła kolejna edycja). Regularnie superwizuję swoją pracę i udało mi się stworzyć zespól superwizyjny DBT. Razem z zespołem stworzyliśmy Polskie Towarzystwo DBT (PTDBT), które ma szerzyć to podejście w naszym kraju, oraz walczyć z destygmatyzacją zaburzeń osobowości i innych problemów psychicznych.

Jestem prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno- Behawioralnej PTDBT, członkiem Association for Contextual Behavior Science, American Psychological Association, European Society for the Study of Personality Disorders oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej. Uczestniczę w konferencjach naukowych, szczególnie tych poświęconych zaburzeniom osobowości. Prowadzę bloga popularyzującego wiedzę psychoterapeutyczną, gdzie opisuję metody psychoterapeutyczne i zasady, którymi kieruję się w terapii: https://emocjepro.pl

Prośba do Czytelników

Będzie mi niezwykle miło, jeśli podzielicie się tym ogłoszeniem z innymi. Mam nadzieję, że uda się rozpropagować podejście DBT w Polsce oraz zmniejszać stygmatyzację osób z Zaburzeniem Osobowości z Pogranicza. Polskie Stowarzyszenie DBT, które powstało w grudniu ma takie cele w swoim statucie (promocja DBT, zmniejszanie stygmatyzacji z BPD oraz stworzenie telefonu zaufania dla osób w kryzysie, który byłby czynny całą dobę).
Dziękuję z góry za wszelką promocję tego artykułu.

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 281