Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

Fantastyczna Konferencja ACT terapia Akceptacji i Zaangażowania

Właśnie wróciłyśmy z konferencji PTDBT, niebawem pojawią się materiały na youtubie- więc zobaczycie- jak dopadł mnie w trakcie wykładu stres (największy jaki dotychczas miałam) i jak wyszłam z niego dzięki umiejętnościom regulowania emocji 🙂 Więc uwierzcie mi, że żadna fobia przemawiania publicznego nie jest przeszkodą- by robić to co się kocha- czyli żyć zgodnie z wartościami.

A kiedy mówimy o wartościach– to oczywiście od razu przychodzi nam do głowy inne, wspaniałe podejście 3 Fali jakim jest ACT, w związku z tym:

Kochani, najserdeczniej Was wszystkich zapraszam na wspaniałą konferencję, ja również tam będę razem z Anitą- z naszym warsztatem- jak ćwiczyć uważność- gdzie będziemy z Wami robić tylko praktyczne rzeczy 🙂

Czym jest ACT ?

Terapia Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy, w skrócie: ACT) wywodzi się m.in. z Terapii Poznawczo-Behawioralnej i opiera na naukach kontekstualno-behawioralnych (Contextual Behavioral Science, w skrócie: CBS). ACT proponuje odmienne od tradycyjnego podejście do zdrowia psychicznego. Wykorzystując ACT można pomagać ludziom przejść przez życiowe trudności, zaakceptować nieuniknione cierpienie i jednocześnie skupić się na tworzeniu wartościowego życia. Prawdziwym celem w ACT jest umiejętność życia w zgodzie ze swoimi wartościami, niezależnie od przeciwności losu.
Ważnym atutem terapii ACT jest to, że oferuje ona narzędzia i teorię do pracy z pacjentami nie tylko dla psychologów, ale również dla wszystkich specjalistów spotykających się z ludzkim cierpieniem. Dodatkowo dzięki bogatej i stale rosnącej bazie dowodów empirycznych zapewnia, że oddziaływania są w pełni zgodne z nauką i niosą korzyść dla pacjentów.

  • Jak skutecznie pomagać osobom cierpiącym na depresje? Dowiedz się jak wykorzystać nowoczesne, oparte na badaniach naukowych podejście Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Sprawdź warsztat Jacqueline A-Tjak Msc.
  • Jak skutecznie leczyć psychozy i pomagać pacjentom powracać do zdrowia? Dowiedz się jak wygląda konceptualizacja symptomów towarzyszących psychozie przy wykorzystaniu modelu ACT oraz jak wykorzystać metafory i ćwiczenia w duchu ACT do leczenia psychozy. Koniecznie sprawdź warsztat Dr Ross White’a.
  • W jaki sposób można pomagać ludziom i zmieniać nieadaptacyjne zachowania? Jak wykorzystać umiejętności językowe oraz Teorie Ram Relacyjnych? Jeśli chcesz rozwijać bardziej skuteczne techniki wspierania klientów ku zmianie w istotnych dla nich kierunkach zobacz warsztat Dr Louise McHugh.
  • Jak pomagać osobom cierpiącym z powodu chronicznego bólu? Jak połączyć fizjoterapię z psychologią? Poznaj innowacyjne podejście ACTiveRehab podczas warsztatu Dr Gracieli Rovner.

Konferencja jest pierwszym tego typu wydarzeniem, które odbędzie się w środkowo-wschodniej części Europy, a mając jednocześnie charakter międzynarodowy jest otwarta dla uczestników z całego świata. Tematem rozważań będzie ukazanie w jaki sposób nowoczesna nauka behawioralna łączy interwencje związane z ciałem i psychiką. Skierowana jest do naukowców oraz profesjonalistów wykonujących zawody związane ze zdrowiem fizycznym i/lub psychicznym. Naczelną intencją organizatorów jest otwarcie drzwi między medycznymi i psychologicznymi interwencjami, których celem jest uśmierzanie ludzkiego cierpienia, jak również przedstawienie praktycznego wykorzystania badań naukowych, tak aby każdy uczestnik miał możliwość rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę.

a po konferencji jest bankiet, gdzie tym bardziej możemy wymienić się wiedzą, doświadczeniem, a także poznać się i spędzić miło czas.

naprawdę serdecznie polecam, bo dzięki Wam, uczestnikom tych konferencji – nowe podejścia terapeutyczne mają szanse się rozwijać w Polsce

 

ps. my nie dostajemy żadnego wynagrodzenia za nasz warsztat, a za konferencję też płacimy – więc nie jest to kryptoreklama, choć nasz warsztat już może być formą reklamy DBT- ukochanego przez nas podejścia, tak skutecznego w leczeniu osób z Borderline.

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 283