Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

Podcast Emocje, czyli Depresja, Medytacje i Spotify

ww tym wpisie znajdziecie wszystkie nasze konta społecznościowe wraz z opisem co się na nich dzieje, a dla przekonanych którzy chcą nas subskrybować szybka i konkretna lista:

Nasz Świat EmocjePro

Lipa proszę Państwa, no Lipa, czyli: czasami bywa tu cicho. Mnóstwo artykułów ma „autora”. Autor, co to w ogóle ma być ;)?

Tak się może wydawać tylko tym, którzy mają to nieszczęście i czytają nas z komórek 🙁 Ponieważ czasami publikujemy gdzie indziej (podcast, youtube itp). Faktycznie słabo się nasz blog wyświetla na mobilnych. Przykro nam z tego powodu i wiemy, że należałoby unowocześnić tego bloga i jesteśmy w trakcie tego skomplikowanego zadania 🙂 jakoś nie możemy go skończyć 🙁

Póki co: na komputerze widać z boku nasz podcast i być może widzielibyście nowe odcinki i nowe medytacje na naszym spotify.

więcej info o samym blogu tutaj

Autor

Nasz blog bardzo się rozrósł. Dzięki naszemu cudownego zespołowi DBT dużo więcej autorów dla nas pisze. Mamy nową zasadę że do 5 artykułów nie zakładamy konta autora, umieszczamy dane autora w tekście. Kiedy ktoś przekroczy 5, wtedy ma konto i wyświetla się. Zresztą zmieniamy adres i cała szatę graficzną, więc właściwie jesteśmy w trakcie przeprowadzki, wiecie jak to jest, wszędzie stoją kartony a Pan Jacek ciągle rozbija nam jakieś porcelanowe figurki. (okazuje się że ta przeprowadzka wciąż trwa do dzisiaj).

Ja wszystko chcę przeczytać i słuchać!

Czyli co my – czytelnicy, w tym mobilni możemy zrobić?

Jeśli chcecie korzystać ze wszystkich treści to powiedziałabym tak:

  1. czytajcie nas na komputerach- jest czytelniej i więcej artykułów oraz treści w innym formacie zobaczycie.
  2. subskrybujcie lub sprawdzajcie nas w różnych miejscach:

Instagram Emocje.pro

na przykład na instagramie piszemy mini posty. Na pewno są tam zupełnie inne rzeczy niż na FB, i piszemy psychologiczne rzadziej umieszczamy zdjęcia naszych wystylizowanych obiadów, czy kreacji – tego tam nie znajdziecie, ale kto wie co się wydarzy.

Żeby było jasne nie mam nic przeciw stylizowanym buraczkom- wręcz zawiszczę osobom, które są tak dobrze zorganizowane, że ich talerze tak pięknie wyglądają. Ja przypominam sobie o stylizacji obiadu na instagrama w momencie jak już upaprałam pół obrusu deserem. Stąd postanowiłam pisać tam o psychologii, ale bardziej w skróconej formie, dodając inspirujące cytaty, mini porady, mini ćwiczenia, polecenia wartościowych książek.

Facebook Emocje.pro

Tutaj z kolei dodajemy inne cytaty, infografiki, a także wszelkie treści, które uda nam się zrobić, czyli nowe: podcasty, filmiki na youtube, artykuły w prasie, w których braliśmy udział.

Poza tym dość często ostatnio przepisuję na nowo lub uzupełniam stare artykuły. Nie chcę duplikować treści, kiedy już i tak dostaję od Was info, że blog jest przepastny. Stąd tylko za pośrednictwem Facebooka można się dowiedzieć, że jakiś stary artykuł zyskał nowe życie.

Jeśli nie chcecie, by ktoś z Waszych znajomych się dowiedział, że czytacie taki blog, to wystarczy kliknąć „obserwuj” zamiast „lubię to” i wtedy nie widać na waszym profilu, że macie jakiś związek z emocje.pro – tak niestety jest nadal w naszym kraju, że są osoby, które mogą nie chcieć być kojarzone z blogiem psychologicznym, rozumiem to 😰

Podcast Emocje.pro

Wreszcie, po mailach i namowach, oraz ponieważ sama się przerzuciłam na podcasty- naprawdę ostatnio staramy się więcej nagrywać. Niby w nagraniach opieramy się na artykułach, ale jednak dodajemy czasami coś od siebie, a będą też odcinki zupełnie inne- bez odpowiedników na blogu. Najlepiej sami sprawdźcie co sądzicie o naszych audio.

Przy okazji, jedna z czytelniczek podzieliła się też informacją, że jest taka wtyczka do chrome która czyta tekst– czyli używając przeglądarki chrome można sobie czytać artykuły – dziękuję za tą informację!

Spotify vs Soundcloud?

Czym różni się SoundCloud od Spotify? W tej chwili już chyba niczym, bo na Spotify też zrobiłam playlisty, możecie też zrobić własne playlisty z ulubionych odcinków (SoundCloud niedługo zawieszamy)

Ostatnio nagrywałam odcinki o depresji, czyli pierwszy odcinek o tym, czym jest aktywizacja behawioralna, oraz 7 o tym dlaczego myślenie „negatywne” a dokładnie ruminowanie, czyli międlenie tego samego w kółko jest takie szkodliwe i co można z tym zrobić.

Spotify Profil Emocje.pro wszystkie playlisty

Wszystkie Medytacje i Ćwiczenia Emocje.pro

Tutaj mamy zarówno medytacje, czyli ćwiczymy uważność, oraz umiejętności DBT, jak i wizualizacje, relaksacje oraz niektóre ćwiczenia radykalnej akceptacji, czy nazywanie emocji. Zdecydowanie należy spróbować to zrobić, a nie tylko o tym czytać. Może to być bardzo pomocne w regulowaniu emocji.

na spotify playlista wszystkie ćwiczenia i medytacje:

playlista SoundCloud wszystkie ćwiczenia i medytacje::

Cały Podcast Emocje.pro

Czyli każdy kolejny odcinek podcastu, czasami jakiś artykuł – luźno odczytany+moje przemyślenia, a czasami coś zupełnie innego.

Cały Podcast Na spotify:

Cały Podcast Na Soundcloud:

YouTube Emocje: CentrumDBTEmocje

No tak, to jest zdecydowanie największy trud i znój – no przecież trzeba jeszcze jakoś się ubrać i uczesać 😉 mamy pewne pomysły na nasz kanał więc może warto nas subskrybować, ale z drugiej strony nie możemy obiecać kiedy to się wydarzy, mamy nadzieję że niedługo.

TikTok! 😉

Stało się! Pamiętacie jak pisałam że Tik Tok to dla mnie koniec Internetu?
A jednak! Zawitałam tam i mam przyjemność zaprosić was do oglądania filmików na temat i nie na temat, bardziej poważnych i zupełnie nie poważnych.

Pinterest Emocje

Niezwykle popularny jest również nasz pinterest na którym zbieramy nie tylko nasze artykuły, ale również inspiracje z innych miejsc w sieci. W dodatku nie tylko na temat psychologii, ale też poezję, malarstwo i różne takie piękne i fajne rzeczy 🙂

Plany Emocje.pro

także tak, to jest to co robię a właściwie robimy kiedy nie piszemy artykułów. Pamiętajcie też, że możecie wypowiedzieć się w ankiecie, a my chętnie słuchamy Waszych potrzeb i jak możemy to staramy się je spełniać (w tym pisać artykuły o których piszecie że wam ich brakuje)

Za to w 2023 mamy zupełnie nowy plan, tak doczekałyśmy się wreszcie secret projectu 😉

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 283