Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

Zapowiedź: Trening Umiejętności dla Zaburzenia Osobowości z Pogranicza

aktualną (nową książkę z treningiem DBT możecie kupić tutaj)

Zapowiedz Trening Umiejetnosci dla zaburzenia osobowosci z pogranicza1

Nowe wydanie już w przedsprzedaży

Właśnie natknęłam się przeglądając Amazon na nowe wydanie Treningu Umiejętności. Jest to książka, która pozwala przeprowadzać warsztaty dla osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza. Została wzbogacona o przykłady przypadków klientów, sposobów rozwiązywania konkretnych problemów, które pojawiają się podczas Treningu. Cztery Moduły: Uważność, Odporność na Stres (przetrwanie kryzysu), Efektywność Interpersonalna oraz Regulacja Emocji zostały poszerzone o nowe ćwiczenia. Według opisu ma być ich bardzo dużo, by jak najbardziej zindywidualizować leczenie. Dodatkowo wszystkie formularze można zakupić w oddzielnym podręczniku, albo ściągnąć za darmo z internetu (z kodem z książki). Trzecią nową propozycją, jest Trening Umiejętności dla Nastolatków z problemami emocjonalnymi (Rathus, Miller), który przeszedł podobną metamorfozę.

Trening Umiejętności jest skuteczny w wielu przypadkach

Mimo, że Trening powstał dla pacjentów borderline, współcześnie stosuje się go w przypadkach, gdzie problemem są bardzo intensywne emocje. Problemy emocjonalne, to bardzo częsta skarga osób, które szukają pomocy psychoterapeuty. Trening stanowi spójny i kompletny program nauczania umiejętności potrzebnych w codziennym życiu. Wiedza konieczna dla każdego, kto chciałby poprawić swoje życie, lub pomaga innym to osiągnąć.

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 281