Maszyna do pisania i zamek z papieru.

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

Intuicja, Mądry Umysł, mądrość wewnętrzna

 

Czym, Mądry Umysł, mądrość wewnętrzna

 

O tym, czym jest Mądry Umysł pisałam w skrócie tutaj. Obiecuję, że w kolejnym poście napiszę więcej. Aktualnie pracuję nad stroną firmową: psychoterapia.ws i zajmuje mi to mnóstwo czasu -w 2019 wciąż nad nią pracuję 😉

Kończę również tłumaczenie Trening Umiejętności DBT- skończyłam 🙂

Niestety zostałam ostatnio zaatakowana letnim rzutem perfekcjonizmu i dlatego prace przeciągają się (perfekcjonizm, praca na całe życie).

 

Ćwiczenie Mądrego Umysłu

 

Udało mi się nagrać ćwiczenie medytacyjne skierowane na rozwijanie kontaktu z Mądrym Umysłem. Trwa około 5 minut. Na początku ćwiczenia tłumaczę samą koncepcję Mądrego Umysłu.

Co to jest Mądry Umysł?

 

Otóż są osoby wiecznie rozdarte między głową, a sercem, między chcę, a powinnam/powinienem. Jest im niezwykle trudno podejmować dobre dla siebie decyzje. Mądry Umysł to taki stan  w którym wiadomo co robić.

Stan w którym decyzje są słuszne, mądre i dobre. Wewnętrzne przekonanie, wewnętrzna pewność z głębi trzewi, że tak właśnie ma być.

 

Przez Uważność do Mądrości

 

Dzięki uważności rozwijasz koncentrację i kontakt ze sobą, a dzięki temu docierasz do własnego Mądrego Umysłu.
Mądry Umysł, ma każdy z nas. Ty również.
Dlatego zachęcam do robienia ćwiczenia, które być może ułatwi ci dotarcie do własnej wewnętrznej mądrości i uzyskania odpowiedzi na dręczące cię pytania.
Być może nie wiesz co masz robić, jakie decyzje podjąć. Ty tego nie wiesz, ale Mądry Umysł, który w sobie masz doskonale to wie.
Wystarczy, że się skupisz i go posłuchasz.

 

Cierpliwość

 

Czasami nie uzyskasz żadnych odpowiedzi na dręczące cię pytania. Czasami szum Umysłu Racjonalnego albo zgiełk Umysłu Emocjonalnego zagłuszą twoją mądrość. Nie zrażaj się, wszystko wymaga czasu.

Jeśli będziesz ćwiczyć, cierpliwie i konsekwentnie w końcu dotrzesz do samego środka siebie i odnajdziesz własne centrum, gdzie na dnie, jak w studni, spoczywa twój Mądry Umysł, gotowy prowadzić cię przez zakręty życiowe.

Plik można pobrać z  SoundClound ewentualnie „obejrzeć” na YouTube (chociaż oczy powinny być przymknięte/zamknięte, lub wzrok zawieszony w jednym punkcie)

 

Vivian Fiszer
Vivian Fiszer

psycholog, terapeutka DBT, pasjonatka psychoterapii 3 Fali (DBT, ACT, CFT), wiceprezes Fundacji BPD. Interesują mnie głównie problemy zaburzeń osobowości, intensywne emocje i problematyczne relacje. Prowadzę szkolenia, wykłady w szkole podyplomowej SWPS.

Artykuły: 287